F1 – Vettel wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii 2018 z Ferrari – Formuła 1
Formuła 1

Sebastian Vettel wygrał Grand Prix Wielkiej Brytanii na Silverstone przed Hamiltonem i Raikkonenem i umocnił swoją przewagę w Mistrzostwach Świata F1 2018.

To było Brytyjski GP ekscytujące to, co zobaczył triumf Sebastiana Vettela и Ferrari: sukces, który pozwolił niemieckiemu kierowcy umocnić jego przywództwo w Świat F1 2018.

Podążać za nim Lewis Hamilton, bohater wielkiego powrotu: strzelony w pierwszych rzutach rożnych od Kimi Raikkonen (ukarany 10 sekundami i finiszując na 3 miejscu), był na 18. miejscu i minął linię mety jako drugi.

Mistrzostwa Świata F1 2018 — Brytyjskie karty raportów GP

Sebastian Vettel (Ferrari)

Zasłużone zwycięstwo odniesione Sebastiana Vettela a Silverstone: świetny początek, świetne wyprzedzanie w finale z Bottasem i jedno Ferrari bardzo szybko w każdych warunkach.

Dla lidera Świat F1 2018 To drugi sukces w ostatnich czterech Grand Prix i czwarte podium w ostatnich pięciu wyścigach.

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton zająłby drugie miejsce nawet bez wypadku z Raikkonenem na starcie: Vettel był dziś szybszy.

Po wczorajszym zdobyciu pole position (po raz czwarty z rzędu w Silverstone, piąty w ciągu ostatnich sześciu lat) i po kiepskim starcie (wyprzedzony przez Vettela i Bottasa), został znokautowany przez Raikkonena i skończył na 18. pozycji. Wyjątkowy powrót, który zapewnił mu drugie miejsce, piąte z rzędu podium Grand Prix u siebie i drugie miejsce w Top XNUMX w ostatnich trzech wyścigach mistrzostw. Świat F1 2018.

Kimi Raikkonen (Ferrari)

Kimi Raikkonen został sprawiedliwie ukarany 10 sekund za uderzenie Hamiltona na starcie, ale mimo to udało mu się zająć trzecie miejsce, któremu towarzyszył bardzo ciekawy pojedynek z Verstappenem.

Dla Icemana to trzecie podium z rzędu w Świat F1 2018: zasługuje na kolejny rok kontraktu z Ferrari za okulary, które przywozi do Cavallino...

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas niewiele mógł zrobić przeciwko jednemu Ferrari tak szybko: udało mu się wyprzedzić Vettela o kilka okrążeń, ale nie więcej.

Fiński kierowca Mercedes skończone Brytyjski GP na czwartej pozycji: trzecie z rzędu Grand Prix bez podium...

Ferrari

Brak spisku Ferrari przeciwko Mercedesowi a Silverstone: Vettel zasłużenie wygrał Brytyjski GP i Raikkonen przyznał się do incydentu z Hamiltonem.

Prawda jest taka, że ​​siedem lat później Cavallino wrócił na podbój Wielkiej Brytanii: dominację potwierdza obecność dwóch Czerwonych na podium.