F1 2019 – podwójny Mercedes we Francji, Hamilton dominuje – Formuła 1
Formuła 1

Mercedes zdominował również Grand Prix Francji w Le Castellet, 1. rundzie Mistrzostw Świata F2019 5, z Hamiltonem na pierwszym miejscu i Bottasem na drugim miejscu. Ferrari musiało zadowolić się podium Leclerca i najszybszym okrążeniem Vettela (XNUMX. miejsce).

Zgadnij, kto wygrał Grand Prix Francji a Le Castellet? Dobrze zrobiony: Mercedes.

Kredyty: Zdjęcie Dan Istitene / Getty Images

Źródła: Zdjęcie: Charles Coates / Getty Images

Niemiecka drużyna zdobyła dublet na ósmym etapie turnieju. Świat F1 2019 – jeden z najnudniejszych wyścigów w historii – dzięki zwycięstwu Lewis Hamilton i na drugim miejscu Valtteri Bottas.

Mistrzostwa Świata F1 2019 - Karty raportów z Grand Prix Francji

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton zdominowany Grand Prix Francji Czerpać korzyści z Mercedes nie do pokonania na tym torze.

A Le Castellet pięciokrotny mistrz świata odnosi szóste zwycięstwo w pierwszych ośmiu wyścigach sezonu: mało prawdopodobne, aby przegrał Świat F1 2019.

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas ponownie znalazł się na podium Grand Prix Francji bez większego wysiłku. Rzeczywiście, w finale też się rozluźnił, ryzykując wyprzedzenie go przez Leclerca.

Wystarczyło, aby fiński zawodnik odrobił swoją „pracę domową”, czyli doprowadził go do mety. Mercedes wyraźnie lepszy od konkurentów.

Charles Leclerc (Ferrari)

Karol Leclerc выиграл Grand Prix Francji wśród „ludzi” i zajął trzecie miejsce (które na ostatnich okrążeniach mogło być nawet drugie), co zbiega się z trzecim podium w jego karierze.

Przekonujący wyścig zbudowany zwłaszcza we wczorajszych kwalifikacjach (trzecie miejsce na starcie).

Sebastian Vettel (Ferrari)

Sebastiana Vettela po raz kolejny minął linię mety w „pierwszej piątce” (piąty po startowej siódmej z powodu słabych kwalifikacji) i okazało się, że Świat F1 2019 mocno w rękach Hamiltona i Mercedesa.

Bezbarwny test niemieckiego kierowcy, wzmocniony wyłącznie pierwszym najszybszym okrążeniem sezonu (co pozwoliło mu zdobyć punkt bonusowy).

Mercedes

La Mercedes wygrał w Grand Prix Francji dziesiąte zwycięstwo z rzędu, a gdyby srebrni strzelcy wrócili w najbliższą niedzielę w Austrii na najwyższy stopień podium, wyrównaliby rekord wszech czasów 11 kolejnych zwycięstw legendarnego McLaren od 1988 roku.

A Le Castellet Reprezentacja Niemiec zajęła szóste miejsce. Doppietta Sezon (osiem Grand Prix) po raz kolejny udowodnił szaloną przewagę.