F1 2019 – Hamilton wygrywa Grand Prix Kanady, kara dla Vettela – Formuła 1
Formuła 1

Lewis Hamilton (Mercedes) wygrał Grand Prix Kanady w Montrealu pomimo przekroczenia linii za Vettelem (ukarany 5 sekund za pokrycie przeciwnika)

Lewis Hamilton również wygrał Kanadyjski GP a Montreal с Mercedes mimo przekroczenia linii mety z tyłu Sebastiana Vettela... niemiecki kierowca Ferrari W rzeczywistości został ukarany grzywną pięć sekund za ukończenie meczu z brytyjskim przeciwnikiem na 48 okrążeniu.

Kredyty: Zdjęcie: Mark Thompson / Getty Images

Źródła: Zdjęcie: Charles Coates / Getty Images

Kredyty: Zdjęcie Petera J. Foxa / Getty Images

Za plecami dwóch pretendentów walczących o Świat F1 2019Karol Leclerc, trzecie miejsce z bardziej konkurencyjnym czerwonym niż zwykle.

Mistrzostwa Świata F1 2019 - Karty raportów z Grand Prix Kanady

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton chciałby wygrać na torze i to nie kosztem kary nałożonej na Vettela, ale wyścig przebiega w ten sposób.

Dla brytyjskiego jeźdźca coraz bardziej w czołówce Świat F1 2019 - To piąty sukces w pierwszych siedmiu wyścigach mistrzostw.

Sebastian Vettel (Ferrari)

Aby pokonać Hamiltona w tym roku, musisz być perfekcyjny i Sebastiana Vettela a Montreal Nie było. Niemiecki kierowca był wyjątkowym zawodnikiem we wczorajszych kwalifikacjach (zabierając do domu Polak), ale błąd popełniony w wyścigu - brak miejsca dla Hamiltona na 48. okrążeniu - doprowadził do kary, o której dyskutowano, ale naszym zdaniem słusznie. W dodatku reakcja po wyścigu nie była zbyt dojrzała, co zmusiło go do odwrócenia oznak pierwszego i drugiego miejsca.

Czwarte podium w ostatnich pięciu Grand Prix to pozytywny znak (w połączeniu z doskonałymi osiągami prędkościowymi pokazanymi w tym. Grand Prix Kanady), ale od sierpnia zeszłego roku brakuje zwycięstwa.

Charles Leclerc (Ferrari)

Szybkość i specyfika: Można to podsumować jako Kanadyjski GP di Karol Leclerc.

Kierowca z Monako wywalczył drugie podium sezonu po Bahrajnie, a we Francji będzie próbował wywalczyć w wyścigu czwarte miejsce. Świat F1 2019 Ferstappen.

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas to nie było bardzo spójne Montreal: zły w kwalifikacjach, kupił sobie czwarte miejsce w wyścigu i punkt bonusowy za szybka jazda.

Po sześciu podium z rzędu fiński zawodnik po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się w pierwszej trójce.

Ferrari

Dzisiaj Ferrari Po ponad siedmiu miesiącach rywalizacji na podium okazali się bardzo konkurencyjni: na podium stanęło dwóch samotnych zawodników.

Vettel jest bardzo szybki w kwalifikacjach i wyścigu (z błędem, który kosztował go zwycięstwo) i łatwe trzecie miejsce dla Leclerca: Cavallino rośnie?