F1 2019: Podwójny Mercedes w Chinach, Hamilton wygrywa – Formuła 1
Formuła 1

Również w Grand Prix Chin w Szanghaju – trzeciej rundzie Mistrzostw Świata F1 2019 – Mercedes zdobył podwójną bramkę: pierwszy Hamilton, drugi Bottas.

Jak się spodziewaliśmy Lewis Hamilton podbite Chiny GP a Szanghaj i objął dowództwo Świat F1 2019. Rasa charakteryzująca się dominacją Mercedes, autor nawiasu dzięki drugiemu miejscu Valtteri Bottas.

ŹRÓDŁA: Zdjęcie: Charles Coates / Getty Images

ŹRÓDŁA: Zdjęcie Dan Istitene / Getty Images

ŹRÓDŁA: Zdjęcie: Mark Thompson / Getty Images

ŹRÓDŁA: Zdjęcie Clive Mason / Getty Images

La Ferrari zajął trzecie miejsce z Sebastiana Vettela i piąty kwadrat Karol Leclerc. Błędy w strategii po prostu uniemożliwiły Cavallino zdobycie czwartego miejsca. Max Verstappen: Srebrne strzały były dziś znacznie szybsze.

Mistrzostwa Świata F1 2019 - Grand Prix Chin: karty raportów

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas в Lekarz rodzinny w Chinach był bohaterem konkretnego wyścigu: po zdobyciu pole position był wyśmiewany przez Hamiltona.

Dla fińskiego kolarza to trzecie podium z rzędu: naprawdę nieźle.

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton Wygrała Szanghaj wbrew wszystkiemu (przed kwalifikacjami Ferrari nadal było faworytami), zdobywając pole position i dominując w wyścigu.

Oszałamiające liczby aktualnego mistrza świata: czwarte zwycięstwo w pięciu ostatnich Grand Prix, piąte podium z rzędu, pierwsze miejsce w Świat F1 2019 i 14 podium w ostatnich 15 Grand Prix.

Sebastian Vettel (Ferrari)

Pierwsze podium w sezonie Sebastiana Vettela в Chiny GP miał słaby start, na początku został wyprzedzony przez kolegę z drużyny Leclerca i potrzebował poleceń zespołu na 11. okrążeniu, aby odzyskać pozycję.

W drugiej części wyścigu zrehabilitował się ustanawiając świetny czas, ale dziś Mercedes był poza zasięgiem.

Charles Leclerc (Ferrari)

Bez złej strategii ściennej Ferrari dzisiaj Karol Leclerc zajął czwarte miejsce przed Verstappenem (lub nawet trzecie przed Vettelem).

Monako musiał zjechać do pit stopu na 11. okrążeniu, aby zrobić miejsce koledze z drużyny, i przejechał z pomocą zbyt wiele okrążeń opony pozostając w tyle.

Mercedes

Trzeci dublet w pierwszych trzech meczach Świat F1 2019.

La Mercedes dominuje w sezonie EA Szanghaj był - podobnie jak w Melbourne iw przeciwieństwie do Sahira - najszybszym jednomiejscowym w mistrzostwach.